Przysmaki dla kota

Przysmaki dla kota

Filtry
Sortowanie
Przysmaki dla kota

Przysmaki dla kota stanowią znakomite urozmaicenie codziennej diety naszego pupila. Podawane  zarówno w formie nagrody jak i świadomego uzupełnienia kociego jadłospisu. Występują w formie past, chrupek, dropsów.


Jak niesamowitymi zwierzętami są koty, chyba żadnego opiekuna przekonywać nie trzeba. Specyficzne relacje jakie na przestrzeni lat zawiązały z człowiekiem spowodowały, iż  na stałe zamieszkały z nim pod jednym dachem. Wspólna koegzystencja nie doprowadziła jednak do zaniknięcia ich pierwotnych instynktów i upodobań. Kot to przede wszystkim wytrawny łowca i mięsożerca. Istotne więc jest aby wszelkiego rodzaju przysmaki oraz karmy uzupełniające, bogate były w dobrej jakości mięso. Białko zwierzęce dostarcza Twojemu kanapowemu drapieżnikowi niezbędnych aminokwasów egzogennych. Ideałem byłoby, gdyby zawartość mięsa w przysmakach oscylowała w granicach 90%. Kot nigdy nie był i nie będzie miłośnikiem produktów roślinnych, dlatego zbożom i roślinom strączkowym mówimy zdecydowane „nie”. 

Nasz domowy lew jest ponadto gatunkiem neofilnym, którego naturalna dieta obfituje w różnorodność. I taką  różnorodność  należy zachować zarówno w przypadku karm podstawowych jak i uzupełniających.

Przysmaki nie powinny zawierać również wypełniaczy, środków konserwujących oraz konserwantów.

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.