Drzewko dla kota

Drzewko dla kota

Sortowanie
Drzewko dla kota

Tak jak ryba musi pływać, tak kot musi się wspinać. Potrzeba wspinania się wynika z naturalnych potrzeb i reakcji kota. W naturze nasz domowy mięsożerca występuję w dwojakiej roli: doskonałego drapieżnika oraz ofiary. Mimo, iż należy do znakomitych biegaczy, nie jest jednak długodystansowcem. Jego koronną dyscypliną jest sprint. Broniąc się przed drapieżnikami wskakuje na możliwie najwyższy punkt, co daje mu szansę odeprzeć atak. Kot w domowej przestrzeni powiela jedynie to, co wymusiła na nim ewolucja. Nie powinno więc się mu zabraniać eksploracji wysokich lokalizacji, gdyż leży to w jego naturze.


Aby zapewnić kotu możliwość swobodnej wspinaczki najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie drzewko. System platform umożliwi mu bezpieczne poruszanie się w przestrzeni 3D. Często drzewka zaopatrzone są dodatkowo w drapak, co umożliwia zaspokojenie kolejnej istotnej kociej potrzeby – potrzeby drapania. Niezmiernie istotne jest, aby drzewko zlokalizowane było w miejscu gdzie skupia się aktywność wszystkich domowników. Kot w poczuciu bezpieczeństwa może obserwować poczynania współtowarzyszy. Ustawienie drzewka w pobliżu okna da mu dodatkowo możliwość skorzystania z „kociej telewizji”. Kot może w spokoju obserwować przez okno swoje potencjalne ofiary. W naturze czynność obserwacji i oceny ofiary jest preludium do późniejszego śledzenia i finałowego ataku. Często sam kot podsunie wskazówkę, gdzie takie drzewko powinno się znajdować.  Może to być na przykład powtarzające się ocieranie jednego fragmentu ściany. W ten sposób kot oznajmia, iż ta przestrzeń jest dla niego niezmiernie ważna. Postanowił ją więc oznaczyć zapachem.

Drzewko zapewnia również kotu potrzebę izolacji. Kot potrzebuje bezpiecznego azylu, aby móc się oddzielić od reszty grupy. Wysoka lokalizacja daje mu poczucie kontroli nad otoczeniem.

Drzewko dla kota w połączeniu z systemem półek oraz drabinek może stworzyć kociostradę. Umożliwi to wykorzystanie przestrzeni wertykalnej pomieszczenia i poszerzy terytorium kota. W przypadku kilku kotów istotne jest aby szlak komunikacyjny był tak rozplanowany aby koty nie blokowały się wzajemnie.

Nowoczesne drzewka dla kotów stanowią połączenie jakości oraz nowoczesnego designu. Wykonane są z dobrej jakości materiałów, takich jak na przykład sklejka brzozowa i łączone systemem stalowych stelaży. Te klasy Super Premium dają również możliwość rozbudowy i indywidualnego kreowania przestrzeni dla kota. Drzewko musi być jednak bezpieczne i przyjazne kotom.

Drzewka oferowane przez Oh Cat cechuje minimalizm i ponad przeciętna jakość wykonania. Produkowane są ręcznie w niewielkich europejskich warsztatach rzemieślniczych oraz spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa.

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.