Your cart
W koszyku nie ma jeszcze produktów
Koty to zwierzęta, które tylko przysłowiowo zawsze spadają na cztery łapy. Prawda jest zupełnie inna, a złamania i zerwania ścięgien lub więzadeł zdarzają się im dość często. Nie omija ich również postępujący wiek i występujące w związku z nim problemy z poruszaniem się. Przyjrzyjmy się zatem schorzeniom "ortopedycznym" u kotów.
Co jedzą koty? Tak tak, wiemy – chrupki, saszetki, przekąski, „kabanoski”, tuńczyka z puszki, biały ser z naszej kanapki. Wiele z tych rzeczy jest nie tylko nieodpowiednich, ale wręcz szkodliwych dla naszych zwierząt. A co, gdybyśmy mogli zaserwować kotom karmę z tym, czym żywią się w naturze – a więc z myszą? Oto bowiem właśnie nastała taka możliwość.
Kiedy pada hasło kuweta dla kota przed oczami większości z nas pojawia się widok mozolnego plastikowego pudła z rozsypanym wokół żwirkiem, z którego wydobywa się zapach niemalże z innego świata. Ale czy tak rzeczywiście mus być?
Zawartość kocich kuwet bywa dla ich opiekunów tak samo wstydliwa, jak zawartość ich własnych toalet. Temat odchodów to wciąż dla wielu z nas temat tabu! Niepotrzebnie! W ocenie zdrowia ważne jest nie tylko to, co jemy, ale także to jak pracuje przewód pokarmowy oraz jak wygląda wydalana treść. Przyglądamy się zatem kocim odchodom.
Poniżej prezentuję drugą część listy suplementów dodatkowych, stosowanych w diecie psów i kotów, a także krótką wzmiankę o preparatach pre- i probiotycznych, wspomagających prace układu pokarmowego mięsożerców. Należy pamiętać, że suplementy muszą być stosowane u zwierząt stosowane są zgodnie z konkretnymi zaleceniami, a części z nich nie powinno się wdrażać profilaktycznie. Więcej na ten temat możesz też przeczytać w pierwszej części tego materiału.