O nas

Wszystko zaczęło się w pewne piątkowe popołudnie. Przepełniony dumą mocowałem właśnie ostatnią półkę w domowej kociostradzie. Oczami wyobraźni widziałem już swoją kocią rodzinę pędzącą w zachwycie po piętrach mozolnie skonstruowanej konstrukcji z pyszczkami wykrzywionymi w grymasie szczęścia. Żona z córką z podziwem spoglądają na domowego herosa. Pielgrzymki znajomych podziwiają dzieło domowego projektanta. Moja skromna osoba wzbudza zachwyt kobiet i zazdrość mężczyzn. Nagle reklamowy slogan I Ty możesz zostać bohaterem nabrał realnego znaczenia. Urosłem chyba z dziesięć centymetrów...

Chwila chwały nie trwała jednak zbyt długo. Wprawdzie budowla spełniała swoje przeznaczenie, ale coś było nie tak. Zamiast bajecznie nowoczesnej konstrukcji będącej efektem minimalistycznej myśli architektonicznej, wyszło coś na podobieństwo półek sklepowych i to w sklepie osiedlowym. Wiedziałem, że dla kotów liczy się przede wszystkim użyteczność. Moje poczucie estetyki doznało jednak bolesnej porażki. A gdyby tak połączyć użyteczność z nietuzinkowym designem - pomyślałem? I nagle mnie olśniło. Stworzę miejsce, gdzie skrzyżują się oczekiwania kotów i ludzi! Gdzie kocie meble będą jednocześnie ozdobą każdego domu. I tak powstał projekt Oh Cat.  Jak to często bywa, pomysł ewoluował.

Po meblach przyszła pora na karmę. Główna idea jaka mi przyświecała w doborze asortymentu był brak kompromisów w kwestiach żywieniowych kotów. Tylko najlepsze produkty z najlepszych surowców. Nagle Oh Cat z punktu sprzedaży stał się miejscem propagowania świadomej i odpowiedzialnej opieki nad kotami. Połączeniem pasji i biznesu. Cały czas się jednak uczę i z pokorą modyfikuję swoje poglądy, opierając się na radach profesjonalistów zarówna w kwestiach żywieniowych, behawioralnych jak i weterynaryjnych.

Oh Cat to jednak przede wszystkim zespół wykwalifikowanych specjalistów:

Lady - Chief Executive Officer

Mózg całej organizacji. Najbardziej doświadczony członek zespołu. Była niekwestionowanym liderem przy obsadzaniu stanowiska CEO w naszej firmie. Lady jest już z nami 13 lat. Na jej zaufanie musiałem jednak ciężko zapracować – zajęło mi to kilka lat. Mimo wielu zalet, Lady jest delikatnie mówiąc trudna w relacjach koleżeńskich, czego nieraz doświadczyła Żórawinka. Niesamowicie profesjonalna a jednocześnie wymagająca. Jest jak sierżant w wojsku – surowa, ale sprawiedliwa. Nie boi się ponadto mocno zaakcentować swojego stanowiska. Krążą pogłoski, że to właśnie na niej wzorowała się Meryl Streep przygotowując się do roli w filmie Diabeł ubiera się u Prady. Zawsze elegancka. Uwielbia białe naturalne futra. Maksyma jaka jej przyświeca to Królowa może być tylko jedna. Prywatnie wielka miłośniczka gier strategicznych. Jej znakiem rozpoznawczym jest długa obserwacja połączona z pressingiem, uwieńczona błyskawicznym atakiem. Czasami w przypływie wspaniałomyślności obdarzy współpracownika możliwością wspólnej zabawy, ale tylko na jej warunkach - ja ganiam, Ty uciekasz. Preferuje dania kuchni śródziemnomorskiej.

Essenza - Business Unit Manager

Odpowiedzialna za obszar ekskluzywnych mebli - dział kokony i łóżka. Pracoholiczka. Potrafi długimi godzinami testować nowe produkty. Specjalistka w swojej dziedzinie. Typ pracownika, który robotę przynosi do domu. Od ośmiu lat w zespole. Córka wielokrotnych kocich medalistów. Wróżono jej międzynarodową karierę, jednak wybrała inną drogę. Prawdziwa outsiderka. Przeczy wszelkim obowiązującym zasadom, iż dorosły kot potrzebuje dziennie  jedynie 16 godzin snu. Jej orientalne rysy wzbudzają niemałe kontrowersje. Powiedzieć o Essenzy, że jest uparta, to nie powiedzieć nic. W młodości wielka miłośniczka parkour’u. Potrafiła bez zapowiedzi i przygotowania wskoczyć na plecy każdego domownika. Charakteryzuje ją otwartość do świata oraz romantyczna postawa życiowa. Dusza artystyczna. Bardzo uzdolniona wokalnie, czemu wyraz daje kilkanaście razy dziennie. Jej talent wokalny nasila się zwłaszcza w godzinach planowanych posiłków. Preferuje styl gothic. Ulubiony kolor – czerń. Lubi mężczyzn z brodami, zwłaszcza jeżeli można się o nie poczochrać. W wolnym czasie uwielbia oddawać się długim kąpielom słonecznym.

Żórawinka - Product Group Manager

Menadżer obszaru ekskluzywnych mebli – dział domki i drapaki. W  swojej pracy kieruje się dwiema zasadami: Nie ma takiego pudełka, do którego nie można wejść oraz Jak wejdzie głowa, to i reszta się zmieści. Jedna z reprezentantek „młodej fali” obok trojaczków. Lady jest przekonana, iż jest ona odpowiedzialna za nieudaną próbę przejęcia przez młodzież władzy w firmie. Stąd zapewne już legendarna niechęć CEO do Żórawinki. Bardzo przyjacielska i otwarta. Kot niemalże idealny. Wzór cnót i dobrego wychowania. W życiu prywatnym propagatorka zasad savoir-vivre, zarówno w kuchni jak i w toalecie. Tradycjonalistka. Nie lubi zmian. Mimo swoich pełnych kształtów uwielbia usadawiać się na niewielkich drapakach i półkach. Żórawinka również była wychowanką Fundacji Koci Zakątek. Postanowiła jednak związać się na stałe z projektem Oh Cat i zostać z nami. Swój wolny czas najchętniej spędza z Zitą, Amandą oraz oczywiście Brunem. Uwielbia długie spacery po balkonie oraz niezakłóconą obserwację otoczenia. Jest to kot, który nie potrafi dobrze ułożyć się na kolanach. Zawsze coś wystaje, coś zwisa…

Bruno - Quality Manager

Zajmuje się kontrolą jakości w sektorze karm. To on w dużej mierze decyduje o doborze produktów dla marki Oh Cat. Z wielkim zaangażowaniem testuje każdy nowy asortyment. Jeden z nielicznych samców w naszej firmie. Zawsze elegancki. Preferuje czarno-biały smoking. Typ dandysa. Bruno mimo swojej postawnej budowy jest dosyć nieufny wobec obcych, przynajmniej w pierwszej fazie poznania. Domator i romantyk w jednym. Wytrawny smakosz oraz miłośnik kuchni. Pierwszy zaczyna posiłek, ostatni kończy. „Kot – niespodzianka” – nigdy nie wiadomo, czy doleci do celu podczas skoku. Prywatnie rodzony brat Zity i Amandy oraz przyrodni brat Żórawinki. Uwielbia aktywność fizyczną, która najczęściej ma swoją kulminację pomiędzy godziną 00:00 a 1:00 w nocy. Od momentu kiedy odkrył w sobie wielką pasję do wokalistyki każdą nocną przebieżkę dodatkowo urozmaica wesołym pomiaukiwaniem. Bardzo oddany pracy. Bruno dołączył do naszego zespołu w ramach projektu Dom tymczasowy Fundacji Koci Zakątek. W ostatnim czasie subtelnie daje nam do zrozumienia, iż jest już gotowy na nowe wyzwania i chętnie osiadłby już gdzieś na stałe.

Amanda - Marketing Director

Odpowiedzialna za działania marketingowe. Amanda dołączyła do naszego zespołu w lipcu 2019 r., jako wychowanka Fundacji Koci Zakątek. Dzięki swojemu zaangażowaniu w młodym  wieku (niespełna rok) zajmuje jedno z ważniejszych stanowisk w firmie. Początkowe relacje z naszym zespołem nie wróżyły jej tak błyskotliwej kariery. Podczas pierwszych dni pobytu Amanda podchodziła do współpracowników z dystansem, objawiającym się głośnym syczeniem. Wchodziłem do pokoju - syczała, podchodziłem do niej - syczała, spojrzałem - syczała. Czasami syczała na zapas. A teraz - mruczy. Wystarczy się do niej zbliżyć, a ona już mruczy. Do tego wita się z zespołem głośno miaucząc. Typ koleżanki z pracy, której nie można nie lubić. Amanda chętnie użycza swojego wizerunku w projektach marketingowych promujących markę Och Cat. Dwukrotna uczestniczka profesjonalnej sesji zdjęciowej. Charakteryzuje się nietuzinkowym charakterem i intrygującą urodą. W swojej pracy preferuje minimalizm i nowoczesność. Prywatnie siostra Zity i Bruna. Czas wolny spędza w gronie rodzinnym. Uwielbia aktywny tryb życia, wspinaczkę oraz dobrą kuchnię.

Zita - Business Development Manager

Jedna z przedstawicielek „młodej fali”. Na pokładzie od lipca 2019 r. Zita jest odpowiedzialna za kreowanie i realizowanie procesów związanych z przyszłością firmy. Czynnie współpracuje z wszystkimi działami. Urodzona liderka. W swojej pracy nieraz wykorzystywała swoją charyzmę. W kuluarach mówi się, iż jest szykowana na stanowisko CEO. Cechuje się ponadto ponadprzeciętną inteligencją i kreatywnością.  Najmniejsza z trójki rodzeństwa. Jest idealnym potwierdzeniem teorii, iż rozmiar nie ma znaczenia. Jako jedyna z trojaczków podczas stażu potrafiła się postawić rezydentom, co praktykuje do dnia dzisiejszego. Została za to doceniona, w związku z czym objęła jedno z najbardziej wymagających stanowisk w firmie. Inicjatorka projektu „Czas na mycie”, który z wielką determinacją wprowadza w życie. Potrafi w każdym momencie pomóc w higienie każdemu ze współpracowników, nierzadko z zastosowaniem środków przymusu bezpośredniego. Najczęściej program mycia obejmuje Amandę. Prawdopodobnie ze względu na jej czarną plamkę na nosie, którą Zita niestrudzenie stara się zmyć. Uwielbia polowania. Nie przepada za daniami rybnymi.

Edwin - Founder/Purchasing Manager

Pomysłodawca projektu. Jedyny przedstawiciel ludzi. W firmie pełni rolę pełnomocnika kociej załogi z głosem doradczym. Odpowiada za dział zaopatrzenia, poszukiwania nowych produktów oraz kontakt z klientem.  W zespole od samego początku. Wraz z Brunem stanowi dwuosobową, mniejszościową męską reprezentację. Żyje w błędnym przekonaniu, iż jest personą decyzyjną w organizacji. Niedoszły projektant i wykonawca nowoczesnych mebli dla kotów. Zwolennik świadomej opieki nad kotami i zdecydowany przeciwnik kompromisów w zakresie ich odżywiania. Propagator noszenia długiej brody oraz krótkich spodenek, również zimą. Czas wolny wypełniają mu ukochane dzieci, nieustanne sprzątanie kuwet, karmienie kociej grupy oraz zapewnienie jej kreatywnej rozrywki. Prywatnie dumny ojciec Poli i Kosmy oraz koci ojciec Lady, Essenzy, Żórawinki, Zity, Amandy i Bruna.  

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.