Kuweta dla kota

MiaCara SITO
MiaCara SITO
MiaCara SITO
MiaCara SITO

Kuweta dla kota MiaCara SITO

MiaCara

Wielofunkcyjna kuweta dla kota.

Minimalistyczna kuweta dla kota Sito to kolejna odsłona elitarnej marki MiaCara.

Poduszka
Kolor
Obecnie brak na stanie
1 639,00 zł
Brutto

Gdyby trzeba było wymienić jedną,  jedyną rzecz związaną ze wspólnym mieszkaniem z kotem, która spotyka się z naszą największą niechęcią, to zapewne większość pytanych wymieniłoby kuwetę dla kota. Prawdopodobnie znalazłaby się ona również na szczycie listy przedmiotów, z którymi nie chcielibyśmy się obnosić w widocznym miejscu. Prawie każdy opiekun zapytany o kuwetę, oczami wyobraźni widzi toporny plastikowy pojemnik z rozsypanym obok żwirkiem, schowany w głębokich  czeluściach mieszkania. Jednocześnie każdy świadomy opiekun zdaje sobie sprawę jak istotny jest to przedmiot dla jego kota.

Remedium na ten kocio-ludzki impas znalazła niemiecka marka Mia Cara, wypuszczając na rynek luksusową kuwetę dla kota Sito. 

Do prac nad projektem kuwety zwerbowano belgijskiego projektanta Mathiasa de Ferma, który zaprojektował między innymi nowoczesne legowisko dla kota Perla. Mathias miał nie lada orzech do zgryzienia. Musiał połączyć naturalne potrzeby kota z estetycznymi oczekiwaniami opiekuna i stworzyć harmonijny i minimalistyczny produkt. Udało mu się to znakomicie, czemu wyraz dało jury German Design Award 2019 przyznając jego projektowi główną nagrodę.

Sito to nowoczesna kuweta dla kota, stanowiąca jednocześnie niecodzienny element wystroju wnętrza. Inspiracją przy kreacji kuwety był charakterystyczny dla Mia Cara styl Bauhaus. Minimalistyczna, wręcz ascetyczna bryła kuwety została wykonana z aluminium. Użyty materiał zapewnia zarówno wytrzymałość, jak i funkcjonalność. Purystyczna prostokątna zdejmowana obudowa zapewnia kotu pełną dyskrecję podczas swoich higienicznych zabiegów. Zaokrąglone krawędzie zadbają o bezpieczeństwo kota oraz uchronią podłogę przed zarysowaniami. We wnętrzu znajduje się idealnie dopasowana wymienna wkładka na żwirek. Dzięki swoim rozmiarom zapewnia kotu maksymalny komfort użytkowania oraz możliwość obracania się. Zadba jednocześnie o to, aby nic nie wydostało się na zewnątrz. Wykonana została z w pełni biodegradowalnego wodoodpornego kartonu, który dzięki właściwością oddychającym przyspiesza proces wysychanie żwirku. Wkładkę można  używać przez okres od jednego do dwóch tygodni, po czym bezpiecznie usunąć wraz z zawartością.

Konstrukcja kuwety jest na tyle mocna, iż może służyć jednocześnie jako siedzisko lub mała ławka.  Jedyne co trzeba zrobić to położyć na wierzch dedykowaną poduszkę Stella, dostępną w trzech wariantach kolorystycznych: marmurkowy ciemnoszary, marmurkowy mocca i marmurkowy antracyt.  

Mia Cara osiągnęła coś, co wydawało się niemożliwe. Uczyniła z najbardziej niechlubnego kociego mebla, małe dzieło sztuki i umieściła je w reprezentacyjnym miejscu w mieszkaniu. Jej minimalistyczna linia oraz możliwość wyboru spośród trzech dostępnych kolorów sprawiają, iż znakomicie komponuje się z każdym nowoczesnym wnętrzem, spełniając jednocześnie swój główny cel.

Sito otwiera nowe możliwości pod względem wzornictwa, funkcjonalności i zastosowanych materiałów. Jest kuwetą przyszłości, którą pokocha każdy kot i którą zechce mieć w domu każdy opiekun. 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.