Suplementy BARF

Barfeed Kelp

Suplement dla kota Barfeed Kelp alga brunatna

Barfeed

Kelp – alga brunatna.

Waga
Dostępność
Obecnie brak na stanie
45,00 zł
Brutto

Barfeed Kelp to karma uzupełniająca dla kotów i psów, zawierająca algi brunatne. Jak powszechnie wiadomo, życie rozpoczęło się w wodzie. Dlatego też w niej szuka się substancji zdrowotnych wspomagających funkcjonowanie organizmu. Kelp stanowi dużą grupę (ok. 5000 gatunków) wodorostów zwanych brunatnicami. Charakterystyczną cechą brunatnic jest ich brązowe zabarwienie.

Czy wiesz, że: Brunatnice mają swojego reprezentanta również w Morzy Bałtyckim. To morszczyn pęcherzykowaty, który został sztucznie zasiedlony w Zatoce Puckiej, po tym jak w  połowie XX wieku wyginął całkowicie w polskiej części Bałtyku. Obecnie znajduje się pod ochroną.

Algi brunatne zawierają około 30 różnych minerałów, w tym chrom, wapń, żelazo, miedź, fosfor, magnez, krzem, siarkę, potas, cynk oraz wanad. Są również prawdziwą bombą witaminową. Zaopatrują organizm w witaminy z grupy B, A, C, E oraz K. To również bogate źródło aminokwasów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Najbardziej jednak kelp ceniony jest ze względu na bardzo wysoką zawartość jodu, którego zadaniem jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Stężenie jodu w brunatnicach może być jednak różne w zależności od wykorzystanego do produkcji surowca oraz zastosowanej metody. Regularne stosowanie suplementu Barfeed Kelp hamuje tworzenie się nazębnej płytki bakteryjnej oraz reguluje procesy trawienne.  Zadba również o ogólną odporność Twojego ulubieńca. Algi brunatne posiadają także właściwości odtruwające. Zawdzięczają to alginianom, znajdującym się w ich ścianach komórkowych. Potrafią one hamować absorbcję niektórych metali ciężkich. Kelp można stosować zamiennie z algami. Barfeed Kelp to dodatek żywieniowy klasy human grade. Nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników, substancji wzmacniających smak oraz składników modyfikowanych genetycznie (GMO). 

Skład: alga brunatna (Ascophyllum nodosum).

Składniki analityczne: białko surowe 7%, oleje i tłuszcze surowe 2%, popiół surowy 19%, włókno surowe 8%.

Dawkowanie: koty oraz małe i średnie psy o masie ciała do 20 kg - 1 płaska miarka dziennie. Dawkę można podzielić na dwie części i podawać łącznie z karmą rano i wieczorem. Duże psy o masie ciała powyżej 20 kg – 2 płaskie miarki dziennie.

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.