Suplementy BARF

Barfeed Tauryna

Suplement dla kota Barfeed Tauryna

Barfeed

Tauryna

Waga
Dostępność
Obecnie brak na stanie
25,00 zł
Brutto

Karma uzupełniająca Barfeed Taurine to jeden z fundamentalnych suplementów w diecie BARF. Zapewne każdy opiekun słyszał o nieocenionej roli tauryny w prawidłowej diecie kota. Tauryna jest aminokwasem innym niż pozostałe. Nie stanowi składnika polipeptydów, lecz występuje w tkankach zwierzęcych w stanie wolnym. Kot wytwarza jej niewielkie ilości z innych aminokwasów: cysteiny i metioniny. Tauryna bierze udział w wielu procesach, z których najważniejsze to właściwy rozwój ośrodkowego układu nerwowego  i siatkówki oka oraz wspieranie prawidłowej pracy mięśnia sercowego.

Najbogatszym źródłem tauryny są tuszki gryzoni, gdzie ich stężenie sięga nawet 0,7%. Dla porównania stężenie w mięsie drobiowym lub wołowym wynosi już jedynie 0,1%.  Kot, którego dieta zawierała nawet 40% gryzoni nie miał potrzeby w drodze ewolucji produkować jej w dużych ilościach,  dlatego też tego nie robił. Natura nie miała potrzeby wydatkować energię na produkcję substancji, którą i tak dostarczała dieta.

Czy wiesz, że: Tauryna występuje w największych ilościach w mięsie mięśniowym. Im bardziej pracowity jest mięsień, tym jest jej więcej. Dlatego też czerwone mięso z udźca posiada jej więcej niż pierś kurczaka, gdyż pochodzi z części ciała, która pracuje ciężej. Jedno z najwyższych stężeń tauryny występuje w sercu. Mimo, iż jest organem wewnętrznym, to jest najbardziej pracowitym mięśniem w organizmie.

Na zawartość tauryny w mięsie oprócz gatunku zwierzęcia, jego diety oraz uwarunkowań środowiskowych ma wpływ również świeżość mięsa oraz technika jego przygotowywania i przechowywania. Obróbka termiczna redukuje zawartość  tauryny nawet do 75%.

Produkty roślinne mają jedynie śladowe ilości tauryny, co jest kolejnym ewolucyjnym dowodem na obligatoryjnie mięsną dietę kota. Tauryna chroni narządy przed uszkodzeniami spowodowanymi farmakoterapią, w szczególności antybiotykoterapią. Zabezpiecza także komórki przed wpływem metali ciężkich, jak ołów czy miedź. Niedobór tego cennego aminokwasu może spowodować centralną degenerację siatkówki, niewydolność układu rozrodczego, upośledzenie działania układu odpornościowego czy też kardiomiopatię rozstrzeniową.

Nawet karmienie kota wyłącznie dietą mięsną nie zapewni mu wystarczającej podaży tauryny. Suplementacja  tauryną jest zatem konieczna w przypadku karmienia dietą BARF.

Suplement Barfeed Taurine jest przetwarzany w minimalnym stopniu, co pozwala zachować maksymalne stężenie zawartych w nim związków biologicznie czynnych. Barfeed Taurine, to również brak sztucznych barwników, konserwantów, substancji wzmacniających smak oraz składników modyfikowanych genetycznie (GMO). Zaliczany jest ponadto do dodatków żywieniowych klasy „human grade”.

Skład: mikrokapsułkowany olej rybi (1%).

Dodatki dietetyczne (w 1kg): Tauryna 0,99 kg.

Składniki analityczne: białko surowe 0,0%, włókno surowe 0,0%, tłuszcz surowy 0,5%, popiół surowy 0,0%, tauryna 99%.

Dawkowanie: Koty: na każde 2,5 kg – ½ płaskiej miarki. Psy: na każde 10 kg – 1 płaska miarka.

Uwaga: Przed podaniem należy rozpuścić w niewielkiej ilości letniej wody.

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.