Suplementy BARF

Węglan wapnia

Suplement dla kota Węglan wapnia

Meatlove

Węglan wapnia 400g

Węglan wapnia marki Meatlove to znakomite uzupełnienie kociej diety w cenny wapń.

Waga
Dostępność
Obecnie brak na stanie
39,99 zł
Brutto

Węglan wapnia stanowi jeden z podstawowych suplementów używanych w diecie BARF. Pod tajemniczym wzorem CaCO3 kryje się sól kwasu węglowego i wapnia.

Czy wiesz, że: Wapń jest to substancja mineralna, posiadająca  największą objętością w organizmie.

No dobra, ale o co chodzi z tym wapniem? Wapń to jeden z najważniejszych minerałów, o dziesiątkach zbawiennych funkcji. Jest głównym budulcem kości i zębów. Pomaga w funkcjonowaniu mięśni, zwłaszcza podczas ich skurczów. Wpływa na krzepnięcie krwi, gdyż jest niezbędny do wytworzenia płytek krwi. Pomaga w wysyłanie impulsów nerwowych.

Dobrze zbilansowana dieta Twojego kota powinna dążyć do zachowania równowagi pomiędzy fosforem a wapniem. Kot jako zadeklarowany mięsożerca potrzebuje do zachowania prawidłowych funkcji życiowych mięsa. Niestety, mięso bez kości zawiera wysokie stężenie fosforu w stosunku do wapnia. Aby nie doprowadzić do niekorzystnych  proporcji pomiędzy tymi dwoma pierwiastkami, niezbędna jest odpowiednia suplementacja. Węglan wapnia Meatlowe, to bardzo drobno zmielony wapień o wysokiej przyswajalności, który bardzo łatwo się wchłania. Może być podawany kotkom zarówno w okresie ciąży, jak i podczas karmienia. Należy jednak pamiętać aby od trzydziestego dnia ciąży podwoić dawkowanie. Węglan wapnia Meatlove jest gwarantem, że Twój domowy drapieżnik otrzyma wymaganą ilość pierwiastkowego wapnia najlepszej jakości.

Skład: 100% węglan wapnia.

Skład analityczny: wapń z naturalnego wapienia 36%, popiół nierozpuszczalny w kwasie solnym 9%.

Dzienne dawkowanie: Koty  oraz małe psy o masie do 5 kg - 3g dziennie, średnie psy (10 – 25kg): 6g dziennie, duże psy powyżej 25 kg - 9g dziennie. Przyjmuje się, iż 1 płaska łyżka do herbaty równa się ok 3 g.

Zobacz także

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.