Suplementy BARF

Cytrynian wapnia

Suplement dla kota cytrynian wapnia

Pokusa

Cytrynian wapnia.

Waga
Dostępność
Obecnie brak na stanie
29,00 zł
Brutto

Cytrynian Wapnia jest drugą obok węglanu wapnia najpopularniejszą formą wapnia dostępną w postaci suplementów. Cytrynian wapnia (Calcium Citrate) o wzorze Ca3(C6H5O7)2 jest solą wapniową kwasu cytrynowego. Każdy świadomy opiekun wie, że fundamentem kociej diety musi być mięso. Ewolucja tak zaprogramowała naszych ulubieńców, że bez mięsa ani rusz. Krótszy przewód pokarmowy, brak powierzchni trących w przedtrzonowcach i trzonowcach, uboga flora bakteryjna przewodu pokarmowego, czy też brak w ślinie enzymu odpowiedzialnego za trawienie skrobi to tylko niektóre ewolucyjne rozwiązania negujące u kotów dietę roślinną. Jest jednak i druga strona medalu. W przypadku diety czysto mięsnej, zostaje zaburzony bilans wapniowo-fosforowy. Fosfor i wapń często występują w parze, niestety w różnych proporcjach. O ile kości stanowią bardzo bogate źródło wapnia, w stosunku do fosforu, o tyle w przypadku mięsa proporcje są zgoła odmienne. I tutaj wkracza na scenę nasz bohater - suplement diety RawDietLine Calcium Citrae marki Pokusa. Zawiera on w składzie 100% cytrynianu wapnia. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku diety barf. Cytrynian wapnia podaje się również kotom w przypadku przewlekłej niewydolności nerek (Chronic Kidney Disease, CKD)

Czy wiesz, że: Na przewlekłą niewydolność nerek choruje ponad trzy razy więcej starszych kotów, niż psów. Szacuje się, iż ok 35% kocich seniorów choruje na CKD. Choroba ta dotyka najczęściej zwierzęta powyżej 5-6 roku życia.

Cytrynian wapnia jest nieco łatwiejszą formą do strawienia niż węglan wapnia. Jednak w jego składzie jest ok. 19% mniej wapnia elementarnego w porównaniu do węglanu wapnia. Suplement RawDietLine Calcium Citrae stanowi znakomitą suplementację, zwłaszcza dla kotów karmionych surowym mięsem. Może być jednak dawkowany u wszystkich kotów, zwłaszcza z wrażliwym układem pokarmowym bądź też będących na diecie eliminacyjnej. 

Skład: 100% cytrynian wapnia

Skład analityczny/100g: 20,1% Ca

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.