Suplementy BARF

Mączka ze skorupek  jaj

Suplement dla kota mączka ze skorupek jaj

Pokusa

Mączka ze skorupek jaj.

Waga
Dostępność
Dostępny produkt z innymi opcjami
29,00 zł
Brutto

Mączka ze skorupek jaj do kolejna obowiązkowa pozycja ze znakomitej linii RawDietLine  polskiej marki Pokusa. To niezastąpione źródło wapnia. Wysoka zawartość węglanu wapnia, sięgająca 95%, w stosunku do niewielkiej ilości fosforu (0,9%) pomoże zrównoważyć w mięsnej diecie wysoki poziom fosforu.

Czy wiesz, że: Stosunek wapnia do fosforu w mączce ze skorupek jaj wynosi 40:1.

Calcium Eggshell to również magnez, potas, sód, żelazo, miedź i cynk.  Tylko po co kotu ten wapń? Wapń to podstawowy składnik budowy układu kostnego. Odpowiada za prawidłową pracę aparatu ruchu. Determinuje prawidłową budowę zębów. W wielkim uproszczeniu można powiedzieć, że wapń dla kości jest tym, czym białko dla mięśni.  Wapń  wpływa również na przepływ impulsów nerwowych oraz miarową pracę serca. Im więcej wapnia zostanie dostarczonych do kości podczas wzrostu młodego kota, tym większą osiągną one szczytową masę kostną. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, zwłaszcza w fazie skurczu. Prawidłowa dieta twojego ulubieńca powinna być oparta na produktach mięsnych. Brak dodatku kości w diecie niesie jednak ze sobą ryzyko zwiększenia podaży fosforu i zachwianie równowagi pomiędzy nim a wapniem. Dlatego tak istotne jest aby suplementować wapń, na przykład w postaci mączki ze skorupek jaj RawDietLine. Preparat ten znakomicie sprawdza się przy chorobach nerek oraz dróg moczowych,  gdzie wymagana jest niska zawartość fosforu w diecie. Mączka ze skorupek jaj RawDietLine w całości wyprodukowana została w Polsce pod nadzorem Powiatowego Inspektora Weterynarii, co jest gwarantem jej znakomitej jakości.

Skład: 100% mączki ze skorup jaj.

Skład analityczny: Popiół surowy: 94%, Wapń : 38g/100g

Badania mikrobiologiczne: Parametr: Enterobacteriaceae <100 j.t.k/g. Salmonella – nieobecna.

Dawkowanie: suplementacja kotów i psów powinna być przeprowadzana indywidualnie w zależności od poziomu zawarcia fosforu w diecie. Wytyczne w przypadku zwierząt żywionych surowym mięsem w celu zrównoważenia zawartości fosforu: chude mięso - 7g, tłuste mięso - 6.5 g, podroby - 7g, żwacze - 2g / 1kg mięsa (bez kości). Dokładną dawkę i czas stosowania powinien określić lekarz weterynarii. Miarka dołączona do opakowania zawiera 2 g produktu (wartość orientacyjna). Sposób podania: podawać po uprzednim zmieszaniu z pokarmem

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.